Daniel Futej: Príhovor Podpoliansky strojár 1/18

Daniel Futej
Milé kolegyne, milí kolegovia,

pri príprave výročnej správy za rok 2017 som mal opäť možnosť vrátiť sa k niektorým témam, ktoré rezonovali v živote PPS-ky v predchádzajúcich mesiacoch a ktoré musia byť poučením aj do budúcnosti. V prvom rade to boli sklzy vo viacerých projektoch.

Odišiel od nás jeden nahnevaný zákazník, ktorý viac nemohol tolerovať nesplnené sľuby. To ma veľmi mrzí. Prežili sme spolu už mnoho, no asi najhoršie to bolo vtedy, keď nebola práca. Dnes by sme mohli byť naozaj radi, že sa priemyslu vo všeobecnosti darí a my máme práce „vyše hlavy“. O to viac ma mrzí prístup niektorých zamestnancov, ktorí nepochopili, že je čas zabrať, sústrediť sa na efektívnu a rýchlu výrobu a postupne ju zdokonaľovať. Stále nie som spokojný ani s celkovou atmosférou v podniku.

Daniel Futej: Príhovor Podpoliansky strojár 1/19

Aj keď sme pre zlepšenie pracovného prostredia a bezpečnosti spravili naozaj mnoho, len málokto to zatiaľ dokáže oceniť. Nie každý má odvahu povedať mi to do očí, ale cítim nespokojnosť, počujem večné frflanie a vidím, že mnohí len hľadajú dôvody, ako a prečo sa veci spraviť „nedajú“. Pritom máme v PPS-ke množstvo pozitívnych príbehov a inšpiratívnych ľudí, ktorí môžu byť príkladom aj pre ostatných. Pribudlo nám do kolektívu napríklad niekoľko Ukrajincov, ktorí sú draví po robote a veľmi šikovní.

Výkonnostné odmeny a dobre zaplatené nadčasy si však nezaslúžia len oni, ale každý, kto to s našou firmou myslí úprimne a je ochotný aj tvrdo pracovať. Vyrobiť totiž rám na banský nakladač, ktorý sa skladá zo 600 rôznych komponentov, to je niečo neuveriteľne náročné a určite to nedokáže každá garáž. Sme výnimoční v tom, na čo sme sa zamerali a máme právo byť hrdí na to, čo dokážeme. No z tejto hrdosti by mala prameniť aj zodpovednosť, o ktorej hovorí náš nový personálny riaditeľ Jozef Výbošťok. Verím, že sa nám v PPS-ke podarí vybudovať novú firemnú kultúru, kde bude táto zodpovednosť na prvom mieste.

Novela Obchodného zákonníka kladie dôraz na zodpovedného podnikateľa, tvrdí Daniel Futej